Főmenü

  • Főoldal
  • Iskolánk
    Fontos információk
  • Közzétételi lista
  • Iskolai étkezés
    ÖKOISKOLA
    Tehetséggondozás
    50. évforduló
    Beíratás - Iskolahívogató
    Intézményvezető választás
    Programjaink
    Biztonságos Iskola
    Versenyeredmények
    Rólunk írták
    TÁMOP pályázat
    Határtalanul!
    Istenes versek szavalóverseny
  • KMOP pályázat
  • Büszkeségeink
    Szülőknek ajánljuk
  • Érdekességek a nagyvilágból
  • Galéria
    Taneszközök, iskolaszerek
  • Humoroldal :-)
  • Bölcsességek, idézetek
  • Nyári napközis tábor

    Mozanapló

    SO 2013. június 13.

    Soroksár Online  2013. június 13.
     
    Diákgála, a soroksári iskolák számára szervezett tanulmányi és műveltségi versenyek helyezettjeinek és felkészítőinek ünnepélyes köszöntése.
    A kerületi első, a fővárosi első 10 és az országos legjobb 20 helyezést elért tanulókat hívtuk meg
    A Soroksári Önkormányzat támogatásával jöhetett létre.
    110 tanuló, 53 pedagógus kapott díjat.
    A rendezvényt a Soroksári Egységes Pedagógiai Szakszolgálat és Pedagógiai Szakmai Szolgáltató Intézmény szervezte , a köszöntőt mondta és a díjakat átadta Orbán Gyöngyi alpolgármester.
     
    Fénykép: Diákgála, a soroksári iskolák számára szervezett tanulmányi és műveltségi versenyek helyezettjeinek és felkészítőinek ünnepélyes köszöntése.
A kerületi első, a fővárosi első 10 és az országos legjobb 20 helyezést elért tanulókat hívtuk meg
A Soroksári Önkormányzat támogatásával jöhetett létre.
110 tanuló, 53 pedagógus kapott díjat.
 A rendezvényt a Soroksári Egységes Pedagógiai Szakszolgálat és Pedagógiai Szakmai Szolgáltató Intézmény szervezte , a  köszöntőt mondta és a díjakat átadta Orbán Gyöngyi alpolgármester.
     
    A képen Orbány Gyöngyi alpolgármester asszony, amint átadja iskolánk kitüntettjeinek (Puskás Alíznak (1.a) és felkészítő tanárának, Halmai Juditnak) az oklevelet és kupát.
     
     
    Iskolánk kitüntettjei*
    "Íme a legjobbak!
    A XXIII. KERÜLETI ÁLTALÁNOS ISKOLÁK LEGJOBB KERÜLETI, FŐVÁROSI és ORSZÁGOS TANULMÁNYI ÉS SPORTEREDMÉNYEI
    2012-13-as tanév tanulmányi és műveltségi versenyeredményei
     
    KERÜLETI verseny eredmények
    Könyvtárhasználati Csapatverseny:
    III. hely Bíró Viktória, Zentai Eszter, Nyekita Fanni  5. évf.   Csák Éva
     
    Alsós SNI-s Szépíró Verseny :
    I. hely Kovács Petra     2. évf.     Papp Zsolt
     
    Felsős SNI-s Szépíró Verseny:
    I. hely Hélisz Benedek  6. évf.    Németh Barbara
    II. hely Gróf Bernadett  6. évf.     Németh Barbara
     
    Kémia Verseny:
    I. hely Deme Gábor 8. évf.          Dr. Bánfalviné Stumpf Anikó
     
    Rajzverseny:
    1-2. évfolyam
    I. hely Radetzky László   2.évf.  Tircsiné Danics Erzsébet
    II. hely Sánta Alexandra 1.évf.    Halmai Judit
    3-4. évfolyam
    I. hely Kováts Örs        4.évf.      Csák Éva
    7-8. osztály
    III. hely Deme Gábor  8. évf.        Halmai Judit
     
    Kerületi Népdalverseny:
    Magyar népdal 5-6. osztályos szóló kategória
     Ezüst:  Kovács Ádám                  Zádoriné Kovács Orsolya
     Bronz: Rafael Szabolcs               Zádoriné Kovács Orsolya
    Énekegyüttes-magyar népdal 5- 6. o.:
     Ezüst:  „Énekes Pacsirták”            Zádoriné Kovács Orsolya 
                      Bíró Viktória, Kerekes Petra, Rafael Szabolcs,
                      Kovács Ádám, Zentai Eszter 
    Kisegyüttes-magyar népdal 7-8. o.:
     Bronz: Kelecsényi Jenifer, Vígh Bianka 
                                                        Zádoriné Kovács Orsolya
     
    Kerületi Felsős Katasztrófavédelmi Verseny:
    I. hely    Uranchimeg Temujin, Deme Gábor, Hábele Kristóf, Váradi Rebeka  5-8. évf.
    III. hely  Mokánszki Gergő, Kovács Máté, Bara Nikoletta, Pataki Patrik  5-8. évf.           
                                                        Stein Ildikó
     
    FŐVÁROSI verseny eredmények
    Fővárosi Rajzverseny
    VI. hely Kováts Örs                4. évf.      Csák Éva
    VII. hely Radetzky László      2. évf.       Tircsiné Danics Erzsébet
     
    VIII. „Istenes” Versmondó Versen, vagyis Istenes Versek Szavalóverseny
    I. hely Deme Gábor              8.évf.         Fabók Endréné
     
    Országos versenyeredmények:
    Országos Kele-Nap
    Helyezés Név Iskola Osztály Felkészítő tanár
    I. hely Puskás Alíz               1. évf.     Halmai Judit
    I. hely Kováts Örs                4.évf.      Csák Éva
    I. hely Litauszki Boglárka     7. évf.      Halmai Judit
    Különdíj Kovács Marcelina  1.évf.        Halmai Judit

    Országos Versillusztrációs Pályázat
    I. hely Tamási Éva               8.évf.        Halmai Judit

    Országos Roma Hagyományok, Kultúra Rajzpályázat
    II. hely Kovács Mária           7. évf.      Halmai Judit

    Országos Német Levelezős Csapatverseny
    II. hely Baksa Ferenc,  Bitter Dzsenifer, Daróczi Tibor, Domján Leó,
               Pataki Liliána, Sallai Norbert, Staudinger Máté,
               Szíjj Zita, Tircsi Andrea 4.  évf.   
                                                            Parászka Zsolt Leventéné
     
     
    Az iskolák vezetése által Diákgálára javasolt tanulók
    Fekete István Általános Iskola
       Zentai Eszter 5. Iskolai, kerületi rendezvényeken való részvételért
       Pataki Liliána 4. Kiemelkedő, aktív részvételért iskolai, kerületi,fővárosi, országos rendezvényeken
       Mokánszki Gergő 8. Szavalóversenyen való részvételért
       Csiffári Zita 3. Iskolai, kerületi rendezvényeken való részvételért
     
    Sport
    A tavalyi Diákgála után rendezték meg a következő versenyeket a 2011-12-es tanévben:
       Atlétika
      IV. korcsoport – Fiú - Egyéni összetett
    II. hely Schneiker Patrik Fekete István Általános Iskola
     
    SPORTEREDMÉNYEK
    2012-13-es tanév
       I. korcsoport - Lány (1-2. osztály)
    III. hely Novák Rebeka
     
    Mezei futás - csapat
    I. korcsoport - Lány (1-2. osztály)
    III. hely Novák Rebeka
     
    I. korcsoport - Lány (1-2. osztály)
    III. hely Novák, Kinka, Marton, Nagy, Ládonyi
     
    Távolugrás
    IV. korcsoport – Súlylökés - Fiú
    I. hely Parizek Márk
     
    Kispályás labdarúgás
    III. korcsoport (5-6. osztály)
    I. hely Fekete István Általános Iskola
     
    Sakk – Lánycsapat - I-II. korcsoport
    I. hely Fekete István Általános Iskola
    Sakk - Fiú
        I. korcsoport (1-2. osztály)
    II. hely Bara Nándor
        II. korcsoport (3-4. osztály)
    II. hely Domján Leó
        IV. korcsoport (7-8. osztály)
    III. hely Stark Krisztián
     
    Sakk - Leány
         I. korcsoport (1-2. osztály)
    II. hely Kovács Petra
         II. korcsoport (3-4. osztály)
    I. hely Szíjj Zita
     
    Sakk - Lánycsapat - I-II. korcsoport
    I. hely Szíjj Zita, Kovács Petra, Takács Nikolett
     
    Sakk - Fiú csapat - I-II. korcsoport
    III. hely Domján Leó, Kovács Szilárd, Bara Nándor
    Sakk - Fiú csapat – III - IV .korcsoport
    Helyezés Név Iskola
    I. hely Uranchimeg Temujin, Stark Krisztián, Kovács Dániel, Tóth Bálint
     
     
     
     
    Forrás: Soroksár Online 2013.június 13.